Decoupage Gościno

Decoupage Gościno

13 maja, 2020 0 przez Przewodnik Regionalny

Decoupage – co zatem istnieje? Decoupage to metoda zdobienia przedmiotów np. z drewna lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie obrazu z papieru. Następnie cel jest pokrywany warstwami lakieru. W efekcie wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Świdwin

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Metodę tę zaczynali jako główni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Z nich formę serwetkową przejęli Chińczycy. Wykorzystywali oni decoupage’u do malowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem spotkała we Włoszech, a później zaczęła być kojarzona w pełnej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową były tańszą wersję bardzo popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage cieszył się dużą popularnością również w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom domowego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz jedynego sposobu na ozdobienie mieszkania? Oraz że chcesz zajęcia, które uzna Ci oderwać się od codziennego pędu? Decoupage to rzecz w sam raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do utrzymania, stworzyć nowy prezent lub zrealizować wizję wystroju wnętrza, która weszła w miejscu z powodu braku odpowiednich ozdób. Nie potrafisz znaleźć odpowiednich dekoracji świątecznych? Przygotuj je jedna! Wybierz dobrze taki deseń jaki wolisz i technologią serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja myśl

Decoupage Świdwin

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i pielęgnacji, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki metodzie serwetkowej możesz całkowicie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Świdwin

Nie ważne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć przebywanie w doniczkę na balkonie czy ubrać w efektywny sposób słoiki na materiały. Wszystko więc zaś znacznie więcej możesz osiągnąć przy zachowaniu zaledwie kilku prostych narzędzi.
Decoupage Świdwin

Decoupage krok po kroku

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z decoupagem, najlepiej rozpocznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ szybko się spośród nimi funkcjonuje. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który chcesz wykorzystać i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz też zastosować klej uczyniony z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Tym krokiem jest zapewnienie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był mocny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Narzędzia do decoupage’u

Decoupage bawi się coraz szerszą popularnością. W handlach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier dawany w technologii serwetkowej. Znajdziemy tutaj także mnóstwo wzorów, które potrafimy skorzystać do ozdabiania przedmiotów, ale wielu spośród nich możemy same zauważyć we rodzinnym domu. Do decoupage’u możemy skorzystać m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto sięgnąć z serwetek, ale świetnie sprawdzą się też stare gazety, listy, zdjęcia, szkice czy nowe rysunki. Niezbędne do cięcia ilustracji będą ostre nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby potrzebujemy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Świdwin

Artykuł stanął we współpracy Decoupage – co to jest?